Instagram Beğeni Arttırma

Kitle psikolojisi hemen hemen her alanda olduğu gibi günümüzün en etkili medyası olan sosyal mecralarda da geçerlidir. Kullanıcılar, kendi beğendikleri paylaşımların başkaları tarafından da beğenildiğini görmek ve bu konuda yalnız olmadıklarını, kendi gibi düşünenlerin olduğunu bilmek isterler. Kendini yalnız hissetmeme, beğendiklerinde ve düşündüklerinde “doğru” olma, tabir-i caizse kalabalıklardan “onay alma” neredeyse insanlık tarihi ile yaşıt psikolojik kavramlar ve gereksinimlerdir. Instagram beğeni arttırma tam da bu nedenle son derece önem arz eder, hesap etkileşimin çığ gibi büyümesine katkı sağlar.

Instagram Beğeni Arttırma Nasıl Yapılır?

Instagram hesaplarının paylaşımlarının beğeni sayılarını artırmak için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki ve hiç şüphesiz en sağlıklısı “doğal artırım” yöntemidir. Yani kullanıcıların Instagram hesabını takip etmeleri ve herhangi bir yönlendirme olmaksızın kendi istekleri ile Instagram hesabının gönderilerini beğenmeleridir. Ancak bu durum son derece yavaş işler. Son derece hızlı şekilde dönen dünyamızda, gereksinimler ve talepler bu kadar hızlı şekilde artarken ve aynı şekilde karşılanma gereği hissedilirken Instagram hesaplarının beğeni sayılarının kendi doğal mecrasında yavaş yavaş artmasını beklemek de maalesef günümüzde geçerli ve etkili bir yöntem değildir.

Instagram hesaplarının ve Instagram paylaşımlarının beğeni sayılarının hızla artmasını sağlamak için öncelikle bir miktar Instagram beğeni satın almak akılcı bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Ziyaret ettiği Instagram sayfasının paylaşımlarının beğenilerinin yüksek sayıda olduğunu gören kişiler de psikolojik olarak bu gönderileri beğenme gereksinimi hissetmektedirler. Bu sayede paylaşımların beğeni sayısı katlanan bir hızla artmaktadır. Paylaşımlarının beğeni sayısı artan Instagram hesaplarının kullanıcı gözündeki etkinliği, saygınlığı ve büyüklüğü de o derece yükselmektedir.

Beğeni sayıları fazla olan Instagram hesaplarının kullanıcılar tarafından giderek daha fazla ziyaret edildikleri de istatistiki veriler tarafından ortaya konulmaktadır. Instagram beğenisi satın alma yöntemleri çekiliş, bot beğeni ya da gerçek kişi beğeni gibi sınıflandırılabilir. Beğenilerin kimlerden geldiği de çoğu durumda diğer kullanıcılar tarafından dikkat edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle gönderilerin beğeni sayıları kadar; bu beğenilerin tamamen bot hesaplar tarafından gerçekleştirilmemesi de önem arz etmektedir.

Instagram Beğeni Arttırma Faydası Nedir?

Instagram hesabına ve gönderilerine yeterli sayıda ve kalitede beğeni sağlayan kişiler ile markalar, hesaplarının çok daha hızlı şekilde büyüdüklerini temaşa edebileceklerdir. Beğeni sayısı fazlalaşan gönderilere sahip Instagram hesaplarının kullanıcı gözündeki itibarı ve saygınlığı artmaktadır. Bu durum hem maddi hem de manevi olarak Instagram sayfalarının sahiplerini geri dönüş sağlamaktadır. Instagram beğenileri için başlangıçta harcanacak ufak meblağlar, akabinde daha yüksek tutarlar olarak sayfa sahiplerine geri dönmektedir.

Instagram hesabından ürün satışı yapan kişilerin ve markaların satış hacimleri artmaktadır. Müşteri memnuniyetleri artmakta ve müşteri şikayetleri de azalmaktadır. Geri dönüşler daha olumlu olmakta ve olumsuz algılar sınırlanmaktadır. Kitlelerin yoğun olarak beğendiği ürün ve gönderiler ile ilgili olarak tatmin olmayan kişiler “bu kadar kişi yanılmış olamaz” şeklinde düşünmeye çalışmaktadır. Kişisel ve marka PR çalışması için Instagram beğenileri tahmin edilenin ve ön görülenin de üzerinde bir etki yapmakta ve kitlelerin bakış açısını olumlu yönde evirmektedir.