Instagram’da Reklam Hileleri Nedir?

Facebook ile hayatımıza hızlı bir giriş yapan sosyal mecraların birbiri ardına yenileri çıkarken bunlardan çok azı kalıcı olmayı başardı. Instagram ise bu sosyal mecralar arasında önemli ve farklı bir yer edinmeyi başardı. Türkiye’de milyonlarca, dünyada milyarlarca insanın kullandığı devasa bir sosyal platform haline gelen Instagram artık amacının çok ötesinde kullanım alanlarına da hitap ediyor. Instagram şimdilerde sadece bir sosyal platform değil. Aynı zamanda; gündem, reklam, iş, magazin, sanat ve etkileşim dünyası… Bu büyük dünyada yer edinebilmek ise her zamankinden daha zor. Peki Instagram’da nasıl yer edinilir? Instagram’da reklam hileleri nelerdir?

Instagram’da Reklam Hileleri Nedir?

Instagram’da hesabınızın öne çıkması, keşfete düşmesi ve diğer kullanıcılar tarafından kolayca takip edilebilmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en başında Instagram’a sponsorlu reklam vermek gelmektedir. Instagram’a ödenen belirli ücretler karşılığında, günlük, haftalık ya da aylık olarak hesabınızın diğer Instagram kullanıcıları tarafından daha kolay fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede organik şekilde takipçi artışı ve bununla doğru orantılı olarak da organik şekilde beğeni sayısı artışı elde edebilirsiniz. Instagram hikayelerinin görülme sayıları ve yorum sayıları da benzer şekilde yükselecektir.

Instagram sponsorlu reklam ile hesabın öne çıkarılması maliyetli bir işlemdir. Herkesin bu işlem için maddi gücü yetmemektedir. Instagram’a sponsorlu reklam veremeyen ama hesabının öne çıkarak daha fazla kullanıcıya hitap etmesini isteyenler için de Instagram’da reklam hileleri yer almaktadır. Bu yöntemler ile belirli oranda takipçi sağlamak ve beğeni sayısını artırmak mümkündür.

Geliştirmekte olduğunuz Instagram hesabınız ile aynı alanlarda paylaşım yapan ancak sizin hesabınıza nazaran çok daha büyük kitlelere hitap eden; etkinliği sizin hesabınızdan kat be kat büyük hesaplar üzerinden kendi hesabınıza reklam verebilirsiniz. Söz konusu Instagram hesabı sahipleri ile iletişime geçerek hesabınızın reklamını yaptırabilirsiniz. Söz konusu hesaplar paylaşımlarında hesabınızdan bahsedebilir ya da etiketleyebilir. Varsa hesabınızdan satışını yaptığınız ürünler bu ürünlerin tanıtımını gerçekleştirebilir. Lakin bu hesaplarda kendi hesabınızın reklamını yaptırmanın da bir hayli maliyetli olabileceği göz ardı edilmemelidir.

Instagram reklam hileleri denildiğinde pek çok sitenin kullanıcılara önerdiği bir başka yöntem ise etiketler ile dolu paylaşımlar. Ancak bu yöntemi önermek tam anlamıyla iş bilmezliktir. Zira Instagram algoritması spam hashtag kullanımını direkt olarak cezalandırmaktadır. Spam etiket kullanan hesaplar aramalarda çıkmamakta, keşfete düşmemekte ve hatta durumu göre Instagram tarafından kapatılmaktadır. Bu nedenle Instagram’da etiket kullanımı yalnızca içeriğin hitap ettiği kelime ve kitleye göre yapılmalıdır. Spam seviyesindeki hashtag kullanımı için Instagram’da reklam hilesi ifadesini kullanabilmek doğru değildir.

Instagram’da Reklam İçin Bize Ulaşın

Instagram reklamları tarafımızdan pek çok farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir. Siz de hesabınızın kısa sürede Instagram reklamları ile büyümesini istiyorsanız platformumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı anda onlarca farklı ve sayfanıza uygun hesaptan Instagram hesabınızın reklamını yapabiliriz. Uygun fiyatlarla sunduğumuz hizmet sayesinde hesabınızın bilinilirliği, takipçi sayısı, beğeni sayısı ve yorum sayısı belirgin düzeyde artış gösterecektir.