Instagram’da Türk Kadın Takipçi Kasma

Instagram hesaplarının konseptleri birbirinden ayrı olduğu gibi, takipçi kitleleri de birbirinden farklıdır ve olmalıdır. Kadınlara yönelik paylaşımlar yapan Instagram hesabının daha etkili ve etkileşimi yüksek olabilmesi adına takipçilerinin büyük kısmının kadın olması beklenir. Instagram’da kadın kitlenin ilgi alanlarına yönelik yapılan çalışmalar, Instagram’da Türk kadın takipçi kasma işlemine de ışık tutmaktadır. İçeriğimiz devamında Instagram hesabı takipçi sayısı ve kitle durumları hakkında bilgiler verilmiş ve Instagram’da nasıl Türk bayan takipçi sayısının artırılacağına yönelik ip uçları derlenmiştir.

Instagram Hesapları Takipçi Kitlesi Farkı Önemli!

Instagram hesaplarının takipçi sayıları, Instagram kullanıcısı hemen hemen herkesin odaklandığı ya da ilk baktığı noktalardan biri konumundadır. Oysa Instagram hesabının takipçi sayısı kadar ve hatta belki bundan da önemli olan takipçi kitlesinin niteliğidir. Zira pek çok konuda olduğu gibi bu alanda da nicelik yani sayısal üstünlük değil nitelik önemlidir. Erkeklerin ilgi alanlarına dair paylaşımlar yapan Instagram hesabındaki kadın takipçi kitlesi nasıl bir anlam ifade etmiyorsa, kadınların ilgi alanlarına hitap eden Instagram hesaplarındaki erkek takipçi kitlesi de genellikle pek bir şey ifade etmez.

Örneğin kadınlara yönelik makyaj malzemeleri ya da takı paylaşımları yapılan bir Instagram hesabının takipçi kitlesinin de kadın ağırlıklı olması beklenir. Böylesi bir hesapta 100 bin civarında takipçi bulunduğunu hayal edelim. Ve bu takipçi kitlesinin yüzde 60’ının yani 60 bin civarının erkeklerden oluştuğunu düşünelim… Bu durum kulağa absürt geldiği gibi, söz konusu hesabın etkileşimlerinin de son derece kısıtlı olmasına neden olacaktır.

Oysa 75 bin civarında takipçisi olan ve kadın ilgi alanlarında paylaşım yapan bir hesabın takipçilerinin de yüzde 80’i kadın olursa; takribi 60 bin civarında kadının hesabı takip ettiği anlaşılacaktır. Bu sayıda bir kadın takipçi ilgi alanlarına yönelik hesapta, 100 bin takipçili hesaba nazaran çok daha fazla etkileşim verecektir. Gerek beğeni, gerek yorum ve gerekse diğer etkileşimler açısından 75 bin takipçili hesap 100 bin takipçili hesabı kitle farkından dolayı geride bırakacaktır.

Yukarıda verdiğimiz örnek pek çok markanın Instagram hesapları ile iş birliği ve reklam anlaşması yaparken en çok dikkat ettiği husustur. Kadınlara yönelik kozmetik ürünleri üreten ve Instagram üzerinden müşterilerine ulaşan bir firma da tercihini 75 bin takipçili (çoğunluğu kadın) Instagram hesabından yana kullanacaktır. Bu durum daha önce pazarlama departmanları tarafından yüzlerce kez deneyimlenmiş ve bu sonuca varılmıştır.

Instagram’da Türk Kadın Takipçi Kasma

Instagram’da Türk kadın gerçek takipçi kasmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Kadınlara yönelik paylaşım yapan hesaplar, bu paylaşımlara ve kadınlara hitap eden görseller kullanmalıdır. Aynı şekilde paylaşımlarına ilgili ve kadınların dikkatini çekecek etkili etiketler girmelidir. Renklerden tarzlara kadar kadınlara hitap edecek şekilde kurgulanan Instagram hesaplarında farklı yaş ve tercihlerdeki kadınların tamamı dikkate alınarak paylaşımlar yapılmalıdır.

Trendler takip edilmeli ve her yaş grubuna ayrı, her tercihe saygılı ve eşit mesafede paylaşımlar yapılarak hesabın kalitesi üst seviyede tutulmalıdır. Kadınların beğeneceği ve talep edeceği ürünler hediye olarak verilerek Instagram hesabına takipçi çekimi yapılabilir. Bir diğer organik kadın Türk takipçi sağlama yöntemi ise kadınların beğeneceği ürünler için çekiliş yapmaktır. Ancak bu çekiliş için gerekli mercilerden izin alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Kısa sürede Instagram hesabına Türk kadın takipçi çekmek isteyen kişiler bizimle görüşebilir ve geniş datamızdan faydalanabilir. Piyasaya nazaran son derece uygun ücretlerle kaliteli hizmet vermekteyiz. Bizimle çalıştığınızda ve sipariş verdiğinizde on binlerce Türk kadın gerçek takipçi Instagram hesabınızı takip etmeye başlar. Şimdi sipariş vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.