Instagram Takipçi Yükseltmek İçin Bilgiler

Instagram hesaplarını geliştirmek, takipçi sayılarını artırmak, takipçi kitlesini etkileşimli şekilde tutmak son derece zor bir süreçtir. Zira bu iş tabiri caizse bir “kitle yaratma hareketi” olarak tanımlanabilir. Sıfırdan bir kitle oluşturmak ve bu kitleyi hesabınız dahilinde etkileşimli ve hareketli şekilde tutmak da son derece meşakkatli ve emek isteyen bir uğraşıdır. Öyle ki günümüzde artık sosyal medya hesapları profesyoneller tarafından yönetilmektedir. Söz konusu profesyonellerin uzmanlık alanları sosyal medya hesabı yönetmek olup, tek işleri budur. Böylesi bir ortamda bireysel ve amatör kullanıcıların sosyal medya hesaplarını geliştirirken ne tür zorluklarla karşılaştıklarını tahmin etmek zor olmayacaktır. Peki bu kullanıcılar ne yapacak? Hesaplarının büyümesini talep etmeyecek mi? Elbette edecek. Bu içeriğimizde Instagram takipçi yükseltmek için bilgiler ve kısa yollar madde madde sıralanmıştır.

Instagram Takipçi Yükseltmek İçin Bilgiler

Instagram hesabının takipçi sayısını artırmak isteyen kişiler için aşağıdaki yöntemleri uygulamak yararlı olacaktır:

 • Hesabınızın bir konsepti olsun. Belirlediğiniz konsepte göre hedef kitle belirleyin ve bu doğrultuda paylaşımlar yapın. Ortaya karışık paylaşımlar yapan bir Instagram hesabı genellikle kemik bir takipçi kitlesine sahip olamaz. Bu nedenle odaklandığınız şeyin etrafından çok uzaklaşmadan Instagram hesabınızı geliştirmeye çalışmalısınız. Takipçiler bu tip hesaplara daha çok ilgi göstermektedir.
 • Düzenli paylaşım yapmalısınız. Bir gün paylaşım yapılan ve ardından 3 gün paylaşım yapılmayan, akabinde bir gün daha paylaşım yapılıp 1 hafta paylaşım yapılmayan hesaplar genellikle takipçilere cazip gelmez. Hatta bu tip hesaplar hali hazırda olan takipçilerini de kaybetmektedirler.
 • Post gönderimi ile yetinmemelisiniz. Hikaye paylaşımı, reels videoları, story vb. gibi Instagram’ın sunduğu bütün imkanlardan yararlanmalı ve kullanıcı kitlesini diri tutmalısınız.
 • Paylaşımlarınıza özen göstermelisiniz. Gerekirse ve imkanınız var ise profesyonel ekipmanlar edinmeli (kamera, ışık vb.) çekimlerinizi bu ekipmanlarla gerçekleştirmelisiniz. Paylaşımlarınızda ışık ayarlamalarını iyi yapmalısınız.
 • Kurgu paylaşımlar yapıyorsanız sahtelikten ve bayağılıktan uzak durmalısınız. Kullanıcıya hitap eden samimi ve göze hoş gelen paylaşımlarda bulunmalısınız.
 • Gönderilerinizde etiket kullanmalı ve kullandığınız etiketlerin gönderileriniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede etiket tıklamalarından Instagram hesabınızı görenler ve takip edenler olacaktır.
 • Yeterli bütçeye sahip iseniz Instagram’a reklam vermeyi düşünebilirsiniz. Bu sayede Instagram sizin hesabınızı ön plana çıkaracak, diğer kullanıcılara tavsiye edecektir. Böylece takipçi sayınızda belirgin bir yükseliş gözlemlenebilir.
 • Yine yeterli bütçeye sahipseniz büyük Instagram sayfalarından reklam alabilirsiniz. Paylaşımlarından sizin hesabınıza yönlendirme yapmasını talep edebilirsiniz. Bunun için ciddi bir reklam bütçesi ayırmanız gerekebilir.
 • Büyük ve sizin alanınıza uygun paylaşımlar yapan Instagram sayfalarının yorumlar bölümünden diğer kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Böylece aynı alana ilgi duyan diğer kullanıcılara ulaşma ve kendi sayfanıza çekme imkanına kavuşabilirsiniz.
 • Diğer sayfalardan farklı olmalısınız. Orijinal gönderiler paylaşmalısınız. Diğer ve daha büyük sayfaların kötü bir kopyası niteliğinde olan sayfaları kimse takip etmek istemez. Bu nedenle orijinallikten uzaklaşmadan ve kaliteden ödün vermeden yolunuza devam etmelisiniz.
 • Organik büyümede, takipçi çekmede sorun yaşıyorsanız kaliteli takipçi satın almaktan çekinmemelisiniz. Bir miktar kaliteli ve gerçek takipçi, yeni takipçilerin sayfanıza gelmesini sağlayabilir. Bunu yaparken mutlaka kaliteli ve güvenilir takipçi sağlayıcılar ile çalışmalısınız. Sitemiz bu noktada size yardımcı olabilir ve uygun bütçeler kapsamında gerçek takipçi datası ile destek olabilir. Siz de şimdi Instagram hesabınızın daha fazla takipçiye sahip olmasını istiyorsanız hemen bize ulaşın ve uzman ekibimizle görüşerek yol haritanızı çıkarmaya başlayın.