Instagram Türk Takipçi Nasıl Kasılır?

İnternetin hayatımıza girmesinin ardından baş döndürücü seviyedeki hızlı gelişimi; insanların buluşma noktalarını sohbet sitelerinden sözlük sitelerine ve forumlardan da son olarak sosyal medya dediğimiz mecralara evirdi. Artık milyonlarca insan günde en az 1 kez olmak üzere sosyal medyasına göz atıyor, gündemi takip ediyor, yorum ve paylaşım yapıyor. Sosyal medya platformları arasında önemli ve hızla büyüyen bir yere sahip olan Instagram’da en önemli hususlardan biri de takipçi sayısı. Hitap ettiği kitlesi daha geniş olan Instagram hesapları doğal olarak daha fazla kullanıcı tarafından dikkate alınıyor. Özellikle de hesabın takipçileri Türk ve gerçek kullanıcı ise. Zira hemen hemen herkesin bildiği yabancı bot kasımı ile geliştirilen on binlerce hesap bulunuyor Instagram’da. Peki Instagram Türk takipçi nasıl kasılır? Önce neden Türk takipçi önemlidir sorusuna cevap verelim ve akabinde Türk takipçi edinme yolları ve yöntemleri nelerdir kısaca irdeleyelim…

Neden Instagram’da Türk Takipçi Önemlidir?

Instagram hesabınız yurt içine hitap ediyor ise takipçilerinin de yüzde 90’ından fazlasının Türk olması önemlidir. Zira paylaşımların takipçiler tarafından anlaşılabilmesi gerekir. Bu sayede paylaşımlara gelen yorumlar ve beğeniler de artacaktır. Kısacası hesabın etkinliğinin artırılması için “kalabalık takipçi sayısından” ziyade nitelikli takipçi kitlesi önemlidir.

Kişisel ya da firma Instagram hesabı olması fark etmeksizin; ulusal çapa hitap eden Instagram hesaplarının Türk takipçilerinin olması yeni takipçilerin de bu kapsamda gelmesini ve hesabın bu doğrultuda büyümesini sağlayacaktır. Yabancı ve bot (fake) hesaplar ile kasılmış Instagram hesapları dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmamakta ve bu durum söz konusu Instagram hesabı için artı yerine eksi puan olarak geri dönmektedir.

Kullanıcılar, Instagram hesaplarının takipçi sayılarına oranla etkileşim alıp almadıklarına dikkat etmektedir. Örneğin; 50 bin takipçili bir Instagram hesabının gönderilerine ancak 20-30 beğeni ve birkaç yorum geliyorsa, bahse konu Instagram hesabının takipçileri arasında yüksek sayıda bot ve fake hesap olduğu yorumu yapılabilir. Profesyonel Instagram kullanıcıları, marka iş birliği teklif edecek aracılar ve reklam verenler bu tip bir hesaptansa daha az takipçili ancak daha etkin bir kullanıcı kitlesine sahip hesabı tercih etmektedir.

100 bin civarı takipçisi bulunan ancak gönderilerine 50-60 civarı beğeni, 5-10 civarı da yorum gelen bir Instagram hesabı pek çok reklam verenin ve firmanın dikkatini çekmeyecektir. Oysa 40-50 bin takipçisi bulunan ancak paylaşımları binden fazla beğeni ve 100’den fazla yorum alan bir Instagram hesabı dikkat çekici ve değerli bulunacaktır. Bu nedenle Türkiye içine hitap eden Instagram hesaplarının Türk takipçilerinin olması son derece önemlidir.

Instagram Türk Takipçi Nasıl Kasılır?

Instagram hesapları için Türk takipçi kasmanın birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemler; takibe takip şeklinde kasılan hesaplar, takip gruplarına girilerek kasılan hesaplar, çekiliş yöntemi ile kasılan hesaplar ve organik Türk takipçi satın almak sureti ile kasılan hesaplar olarak sıralanabilir. Kısaca açmak gerekirse;

Takibe Takip Instagram Türk Takipçi Kasma: Paylaşımlarda bu etiketi kullanarak diğer kullanıcıların hesabınızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde siz de o hesaplara takip atmalısınız. Aksi halde karşı taraf takibi bırakabilir. Bunun yanı sıra siz takibi bırakmasanız dahi karşı tarafın takipten çıkma ya da hiç takibe dönmeme ihtimali bulunduğundan uğraştırıcı ve meşakkatli bir yöntemdir. Denemek isteyenler Instagram’dan bu tip takip etiketlerini inceleyebilirler.

Takip Grupları İle Instagram Türk Takipçi Kasma: Türk takipçi kasmak için bir araya gelmiş forumlara ve gruplara katılarak Instagram hesabınıza Türk takipçi çekebilirsiniz. Ancak bu yöntemde de yukarıdaki maddede belirttiğimiz çekinceler yer almaktadır.

Çekiliş Yöntemi İle Instagram Türk Takipçi Kasma: Çekiliş başlatarak, bu çekilişin kuralları arasında bazı hesapların takip edilmesi istenilebilmektedir. Bu talep doğrultusunda ilgili çekilişe katılmak isteyen kullanıcılar takip şartını yerine getirmekte ve böylece söz konusu hesap Türk takipçi kazanmaktadır.

Organik Türk Takipçi Satın Alma: Kaliteli ve güvenilir platformlar vasıtası ile organik Türk takipçi satın alınabilir ve bu sayede Instagram hesabının Türk takipçili şekilde büyümesi sağlanabilir. Ancak bu işlemin de kaliteli siteler üzerinden yapılması gerekmektedir. Sitemiz bu alanda son derece deneyimli kadrosu ve geniş datası ile siz değerli kullanıcıların hizmetindedir. Hemen bizimle iletişime geçerek binlerce organik Türk takipçi sahibi olabilirsiniz.