Twitter Bot Takipçi Ne Demektir?

Facebook ile başlayan sosyal medya furyası kısa sürede dünyayı etkisi altına aldıktan sonra bu alanda Twitter da boy gösterdi. Facebook ve Instagram’a nazaran farklı bir tarzı olan Twitter’da milyonlarca kullanıcı gündeme dair görüşlerini paylaşabiliyor, fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyor. Son derece etkin bir sosyal medya mecrası olan Twitter’da gerçek kullanıcıların yanı sıra bot takipçiler de bulunuyor. Bot takipçi ya da bot hesap olarak adlandırılan bu hesaplar arka planında bire bir 1 insan tarafından yönetilmiyor. Otomasyon sistemine bağlı olarak tek merkezden yüzlerce hatta binlerce bot takipçi kontrol ediliyor. İçeriğimiz devamında Twitter bot takipçi ne demektir ne işe yarar, nasıl bot takipçi sahibi olunur ve bot takipçiler ne için kullanılır gibi soruların cevaplarını detaylandıralım…

Twitter Bot Takipçi Ne Demektir ve Ne İşe Yarar?

Twitter bot takipçi, toplu olarak açılmış sahte hesaplara verilen isimdir. Bir yazılım marifeti ile oluşturulan bu hesapların arkasında bir algoritma bulunmaktadır. Bot hesapları geliştiren kişi ya da kurum tarafından tek merkezden yönetilirler. İstenilen hesaba yorum yapmak, istenilen hesabı ya da hesapları takip etmek, istenilen hesabın istenilen gönderilerine beğeni atmak gibi şeyler için kullanılabilirler. Twitter bot hesaplar genellikle bir etiketin (hashtag) gündeme girmesini sağlamak için de kullanılmaktadır.

Belirli bir etiket hakkında aynı anda yüzlerce ve hatta binlerce twit bot hesaplar marifeti ile attırılabilmektedir. Bu sayede bahsedilen kelime ya da etiket kısa sürede gündeme girebilmektedir. Bu durum reklam işleri ve anlaşmaları için kullanılabildiği gibi, daha geniş kitlelere duyurulmak istenilen bir haber ya da olay için de kullanılabilmektedir. Gündeme giren kelime ya da etiket sayesinde çok daha fazla kitlenin bu olayı yahut reklamı görmesi sağlanabilmektedir. Zira Twitter’da gündemdeki etiketleri inceleyen çok ciddi bir kitle bulunmaktadır.

Bot hesapların farklı bir işlevi ve kullanım alanı da diğer hesaplara takipçi kasmak ya da beğeni kasmaktır. Takipçi sayısının kısa sürede hızlı şekilde artmasını isteyen Twitter hesap sajipleri / kullanıcıları; hesaplarına bot takipçi attırma yoluna gidebilmektedirler. Böylece kısa sürede takipçi sayıları binlerce yükselmektedir. Buna ek olarak bot hesapların beğeni ya da RT işlemi yapması da sağlanabilmektedir. Talep eden kişi, istediği gönderisine bot beğeni yahut bot RT işlemi yaptırarak gönderisinin kullanıcılar gözünde daha popülermiş algısına sahip olmasını sağlayabilir.

Nasıl Bot Takipçi Alınır? En İyi Bot Takipçi Nasıl Olur?

Bot hesapların gerçeğe en uygun şekilde açılması ve geliştirilmesi gerekmektedir. Bot hesap olarak açılan ve gerçek Twitter hesapları ile arasında bir hayli fark bulunan bot hesaplar Twitter yönetimi tarafından kolayca tespit edilebilmektedir. Twitter yönergeleri kapsamında bot hesaplar uygun bulunmadığından; tespit edilen bot hesaplar Twitter yönetimi tarafından kısa sürede kapatılmaktadır. Bu nedenle Twitter bot hesaplarının olabildiğince özgün geliştirilmesi gerekmektedir.

Twitter en iyi bot takipçi hizmeti tarafımızdan sunulmaktadır. Her geçen gün değişen ve hızla gelişen Twitter yapay zekasına uygun olarak geliştirilen bot hesaplar uygun ücretler karşılığında takipçi olarak sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu bot hesaplar üzerinden RT ve FAV hizmeti almanız da mümkündür. Siz de Twitter hesabınızın daha fazla takipçiye sahip olmasını istiyor, yahut gönderilerinizin daha fazla kişi tarafından RT yapılmasını ve FAVlanmasını istiyorsanız hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve bu hizmetleri son derece uygun meblağlar karşılığında edinebilirsiniz.